Думаю, ми ще побачимо чимало несподіваних результатів. Наші провідні клуби розпочинають боротьбу в єврокубках, вони більше за інших ігор проводитимуть. Тим паче, що в таку спеку футболісти витрачають значно більше сил.
Подивимося, як учасники єврокубків відновлюватимуться після важких ігор, у кого якісніша лава запасних. Участь у внутрішніх і міжнародних матчах виснажує, а для декого це буде взагалі новий досвід у кар’єрі.
Потрібно вміти нормувати й регулювати процес. В тренера має бути можливість замінити втомленого гравця не гіршим виконавцем. Незамінних гравців не має. Якщо хтось не може у потрібний момент викластися на сто відсотків, тренер повинен мати ким його замінити. Є лікарі, є тести, які допомагають визначити готовність гравця. А якщо ж хтось не готовий, це може призвести до важких травм.
Дотримуюся думки, що кондиції футболіста залежать не стільки від кількості проведених ігор, а від відношення людини до свого організму, його професійності. Коли я був футболістом, нас за 2-3 дні до гри закривали на базі. Там нас нічого не відволікало. Масаж, сауна, гідромасаж – допомагали реабілітації організму. Хлопці із розумінням ставилися до цього. Нинішні ж футболісти думають інакше. Мовляв, вони професіонали і самі знають як краще готуватися до гри, а коли їх забирають на базу, відразу ж демонструють незадоволення.
Впевнений, усе стороннє має відійти на другий план, якщо хочеш довго грати на високому рівні, потрібно дбайливо ставитися до свого організму, приділяти відновленню сил чимало часу. У професійному футболі люди перебувають не багато часу. Зараз обмаль людей, які здатні грати на хорошому рівні впродовж 16-17 років. Для цього ж потрібно постійно стежити за собою, за своїм режимом. Коли я ще був гравцем, матчів ми проводили дуже багато. Приїздили зі збірної, часу на відпочинок у нас не було, адже виступали на клубному турнірі в національному Кубку, чемпіонаті, єврокубках. Було не легко, своїх сімей ми практично не бачили, але усі розуміли, що інакше не можна. Обрав цю професію, мусиш усе витерпіти.